פאה חדשה לאירועים – כל מה שרצית לדעת

פאה היא כיסוי ראש דמוי שיער שיכול לשמש לטובת שורה ארוכה של צרכים ומטרות. את כיסוי הראש ניתן לייצר משיער אנושי טבעי או סינתטי. נשים בציבור החרדי מכסות את ראשן בצורה כזו כדי לקיים את חובת ההלכה, אולם גם גברים יכולים להיעזר בה במהלך טיפולים רפואיים ועוד. בנוסף, יש מספר דברים שכדאי לדעת בנושא:

א.  מבנה – פאות בנויות משני חלקים שהם הרשת והשיער. בעזרת הרשת ניתן להצמיד את הכיסוי לקרקפת, בעוד השיער הוא החלק החיצוני שאותו רואים. הבדלים בין כיסויי ראש עשויים לבוא לידי ביטוי בחומר שממנו מייצרים את הרשת, באיכויות השונות של סיב השערה ועוד.

פאותהרשת מחולקת בעצמה לארבעה חלקים: החלק העליון ממוקם כאמור על החלק העליון של הראש, החלק האמצעי ממוקם בחלק האחורי של הראש, החלק העורפי ממוקם על העורף והאוזניים ממוקמות על הרקות. את השיער שוזרים לחלקים השונים בעבודת יד או מכונה. סוג הרשת מותאם לדרך בה השיער מחובר לפאה ויש סוגים שבהם משלבים בין עבודות יד ומכונות.

ב. סוגי שיער – שלושת סוגי השיער העיקריים כוללים שיער טבעי מבני אדם, שיער טבעי מן החי ושיער מלאכותי. השיער הטבעי נאסף ממקורות שונים ונהוג להתייחס בעיקר להבדלים בין שיער אסייתי, הודי, טורקי, אירופאי, דרום אמריקאי ואפריקאי. ככל שהשיער נדיר יותר כך צפוי המחיר שלו לעלות. בחלק מהכיסויים משתמשים בסיב סינתטי כתחליף שיער ויש חברות שמייבאות את החומרים לישראל.

ג. תחזוקה – רצוי להוריד את כיסוי הראש בזמן המקלחת והשינה, לחפוף את השיער המלאכותי או הטבעי כל שבועיים עד ארבעה שבועות ולהשתמש במרכך ייעודי. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי תחזוקה נוספת ולעקוב אחר הנחיות. מטרת הניקיון היא למנוע הצטברות חיידקים, גירוי בראש וריחות לא נעימים.

איך בוחרים כיסוי ראש?

אין ספק שהדרך הנכונה לבחור כיסוי ראש היא להכיר את מאפייני הסוגים השונים. כיסוי ראש משיער טבעי לדוגמא יהיה יקר יותר כי בו כל השיער הנשזר לרשת הוא טבעי לחלוטין, בעוד סיכוי משיער סינתטי יתאים לשימושים זמניים בלבד ומחירו יחסית נמוך. יש כיסוי ראש רפואי שמיועד לשימוש על ידי חולים שנמצאים בטיפולים אונקולוגיים וכיסוי רשת שמשמש בתיאטרון, בקולנוע ובתכניות טלוויזיה. בחירה נכונה של כיסוי ראש יכולה גם להתאים לתחפושת או לצורך הדבקה קבועה. את ההדבקה מבצעים רק עם פאה שעשויה שיער טבעי.

סוג נוסף של כיסויי ראש נקרא קאסטם והוא בדרך כלל עשוי משיער אירופאי איכותי ביותר. מה שמאפיין את השיער הוא שאינו צבוע או מעובד. ברוב הפאות האלה יש מראה של קרקפת, המקנה לכיסוי מראה טבעי לחלוטין. גם כאן ההמלצה היא להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי התאמת הכיסוי למבנה הפנים.

רוצים לקבל מידע נוסף? כנסו עכשיו לאתר של פאות רמי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *