סוגי רמקולים מוגברים

רמקול אקטיבי מגיע עם מגבר מובנה וכך חוסך את הצורך בחיבור למערכת הגברה חיצונית. ברמקול הזה אפשר להשתמש לטובת שורה ארוכה של מטרות והוא חוסך בהוצאות גם בהפקות מוזיקליות גדולות. עם זאת, חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגי רמקולים מוגברים ואת מה שמאפיין את הדגמים הנבחרים.

הנה למשל הפרמטרים שדרכם ניתן לפלח בצורה הטובה ביותר את ההבדלים בין סוגים שונים של רמקולים מוגברים:

א. גודל הרמקול – יש הבדל עצום בין רמקולים גדולים וקטנים. ככל שהרמקול גדול יותר, כך ההספק שלו אמור להיות גבוה. לעומת זאת, רמקולים קטנים אפשר לנייד בקלות ממקום למקום אך הם ידרשו התאמות מסוימות בכל הנוגע לבידוד אקוסטי.

ב. עוצמה – גודל הוופר מושפע מעוצמת הרמקולים בוואטים. את עוצמת הרמקולים ניתן לברר באמצעות המפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן, או לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע. אם בוחרים להתייעץ עם אנשי מקצוע, יש לוודא התאמה של העוצמה המקסימאלית לאופי השימוש הצפוי ברמקול.

ג. סוגי כניסות – רמקול סטנדרטי אמור להגיע עם כניסת USB, כניסות XLR, כניסות מיקרופון וכניסות ליין. עם זאת, לא בכל רמקולים יש את אותן כניסות ויכול להיות מצב שבו יש כמה כניסות מסוג אחד – אבל אין כניסות מסוג אחר. בכל מקרה, גם את זה יודעים מראש באמצעות תמונה של הרמקול או המפרט הרשמי.

למה יש פערים בין רמקולים מוגברים?

אי אפשר לדבר על סוגים שונים של רמקולים בלי להזכיר את פערי המחירים. נכון להיום, פערי המחירים בין סוגים שונים של רמקולים עשויים להגיע לעשרות אחוזים. בין היתר, פערי המחירים נובעים מהיצרן של הרמקול, מהמפרט המלא שיש לו, מהטכנולוגיה שמשולבת בתוכו וגם מהחומרה שלו מבחינת הגנה וסוגי כניסות.

עוד דרך טובה לבדוק את ההבדלים ואת פערי המחירים בין סוגי רמקולים היא לברר כמה הם שוקלים. באופן עקרוני, רמקולים כבדים יהיו יקרים יותר אך יתאימו להפקות מוזיקליות מקצועיות. לעומתם, רמקולים במשקל נמוך יכולים להתאים לבית פרטי ולאירועים חברתיים במרפסת, על הגג, בחצר, בגינה או בתוך הסלון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *