ממונה בטיחות בחתונה

 

חתונות הן על פי רוב אירועים רבי משתתפים, ולמרות שכל המוזמנים הם אנשים אשר מגיעים לחגוג יחד עם החתן והכלה ומשפחותיהם, ואין כל חשש למצב של התנהגות לא הולמת או שיכולה לגרום לבעיות, הרי שכל אירוע חתונה חייב להעסיק ממונה בטיחות בחתונה מכמה סיבות כאלה ואחרות.

ממונה בטיחות בחתונה הוא תפקיד אשר מעוגן בחוק המטיל את אחריות הבטיחות בכל מקום עבודה, ואירוע על מארגני האירוע או בעלי המקום. מכיוון שחתונות נערכות במקומות שבהם עובדים אנשים, ומכיוון שחתונה היא אירוע עם אורחים רבים, הרי שבעלי המקום אחראים כלפי המשתתפים והאורחים בכל הקשור לבטיחותם, והדבר נעשה מול הרשויות הרלוונטיות השונות הקשורות לתחום זה.

בין התפקידים של ממונה בטיחות בחתונות ניתן למנות את הדברים הבאים:

  • ליווי ופיקוח אישי לכל האירוע
  • הכנת תוכנית בטיחות לאירוע לטובת גורמי הרישוי השונים
  • ביצוע בדיקות קונסטרוקציה למתקנים המותקנים במקום
  • ביצוע בדיקות בטיחות חשמל וגז

תפקידו של ממונה בטיחות בחתונות

ממונה בטיחות בחתונות יכול להיות איש המועסק על ידי המקום באופן קבוע או שניתן לשכור ממונה בטיחות מחברה חיצונית המתמחה בתחום הבטיחות במקומות עבודה ואירועים. על ממונה הבטיחות בחתונות לוודא לפני הכל כי למקום יש רישיון להפעיל את העסק מכל הגורמים והרשויות המוסמכות לכך, וכי מספר המוזמנים לאירוע מתאים לסוג הרישיון. הדבר תלוי בהמצאות אביזרי הבטיחות כפי שהחוק דורש לכל מקום ומקום.

הדגש בחתונות הוא שמירה על בטיחות המשתתפים והאורחים באירוע תוך שמירה קפדנית על נוהלי בטיחות להתקנת כל המתקנים שבהם נעזרים באירוע לרבות התקנת מערכות הגברה, מערכות תאורה וכדומה וכן שמירה על נוהלי העבודה במקום, ועל נוהלים לשעת חירום.

ממונה בטיחות בחתונות מלווה את האירוע מתחילתו ועד לסופו לרבות את תהליכי ההקמה והפירוק של המערכות השונות ועליו לספק פתרונות בטיחות בזמן אמת לפי הצורך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *