חינה מרוקאית

החינה המרוקאית, שמתקיימת מעט לפני טקס החתונה והחופה, הינו אירוע רב רושם, מלא שמחה, צבעוניות ויופי. החינה המרוקאית מייצגת את המעבר החשוב מחיים כיחידים, איש ואישה נפרדים, לחיים בזוג וכמשפחה. את החינה המרוקאית נהוג לשלב עם תלבושות יפות ומסורתיות, תכשיטים, הענקת מתנות יקרות ואיחולים לאושר, בריאות ופוריות.

הביגוד המסורתי

אלמנט מרכזי של החינה המרוקאית הוא הביגוד המסורתי ובעיקר שמלות לחינה מרוקאית.
הכלה מולבשת בשמלה גדולה ומיוחדת, בעלת אותנטיות מרהיבה. גם בנות המשפחה הקרובות וכן גם החתן וקרוביו לובשים מן הבגדים המפורסמים והמסורתיים שנקראים כפתן. הבגדים כולם חייבים להיות בעלי מראה עשיר, תפורים וארוגים מבד מבריק, מעשה רקמה, עם קישוטים יפים בטוב טעם. על פי רוב, נהוג להוסיף אביזרים וקישוטים יפים לביגוד המסורתי, סרטים לשיער, תכשיטים רבים ויקרים וכדומה.

אווירה, מוזיקה וריקודים

האווירה המיוחדת של חינה מרוקאית מתחילה כבר במקווה, בשעת טבילת הטהרה. הכלה ובנות משפחתה וחברות קרובות, כולן עושות דרכן למקווה תוך כדי שמחה, ריקוד ושירה. האווירה השמחה, המוזיקה המסורתית, הריקודים, הכל ממשיך הלאה גם בהמשך של הטקס, כאשר מתקיים המפגש בין כל המוזמנים, הגברים והנשים.

חלק מהאווירה המיוחדת מתעצם כאשר ידיהם של החתן והכלה נצבעים בצורה יפה על ידי החינה, בצורה של עיגולים. העיגולים הללו נועדו לייצר ברכות ואושר, בריאות ופוריות וחיי משפחה יציבים וטובים. לעיתים משלבים גם ציורים ועיטורי חינה נוספים על הידיים.

תפאורה ועיצוב

שמחת החינה, שנחגגת בפאר ובהדר,אינה כוללת רק תכשיטים יפים ומפוארים, בגדים מסורתיים ושמלות מיוחדות. עיצוב הטקס כולו נעשה באמצעות צבעים עשירים והרבה יופי. פעמים רבות מקימים מעין אוהל גדול שנותן אווירה מלכותית. על כך מוסיפים גם כסאות לבני הזוג המאושרים, המעוצבים בצורה של כסאות מלכות.

את התוספת לחינה המרוקאית מקבלים כמובן באמצעות שילוב של כלים מסורתיים, ובהם גם כלי הגשה לכיבוד הטעים, שכולל מיני מזונות מתוקים המחולקים בנדיבות. האווירה כולה, באמצעות העיצוב, הביגוד, הכיסאות והכיבוד נועדו לתת לטקס החינה אווירה יוקרתית ומלכותית, שמדמה את בני הזוג למלך ומלכה החוגגים את אחד הימים המאושרים והמיוחדים בחייהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *