איך לשמר תמונות ישנות מהחתונה שלכם

איך לשמר תמונות

כיום לכל אחד יש בבית אלבומי תמונות ישנים. אלה יכולים להיות תמונות ממש ישנות שנשמרו עוד על ידי סבא וסבתא ועם הזמן עברו אליכם ואלה יכולים להיות תמונות שלכם עם בני המשפחה שלכם שהייתם קטנים. תמונות ישנות יכולות לספר סיפורים רבים, להיות המקור לערבי נוסטלגיה נהדרים ובלתי נשכחים וכמובן הדרך שלנו להעביר הלאה לילדים ולנכדים את הסיפורים, את המקורות של המשפחה וההיסטוריה שלה. לתמונות ישנות יש משמעות אדירה במציאות שאנו חיים בה ובעוד כיום ניתן לצלם תמונות דרך כל סמארטפון, לשמור אותן בענן ולפתח אותן באיכות טובה, הרי שתמונות ישנות ושימורן הוא עסק אחר לגמרי והוא נקרא סריקת תמונות.

מדוע חשוב לשמר תמונות ישנות על ידי סריקת תמונות?

שימור תמונות ישנות עוזר לשמר את ההיסטוריה שלכם ושל המשפחה שלכם. תוכלו לשבת עם הילדים והנכדים שלכם, להראות להם תמונות מהילדות שלכם, עם חיית המחמד האהובה שהייתה לכם, עם בני המשפחה שלכם ובמקומות היסטוריים שבהם הייתם. דוגמה מצוינת היא הורים, סבים וסבתות ששמרו תמונות מהחתונה שלהם מלפני עשרות שנים. התקופה הזו לא תחזור מאותה סיבה שרשמנו קודם – התמונות המצולמות כיום כבר שמורות במחשבים, בענן או על דיסקים קשחים כגיבוי. ניתן יהיה לפתח אותם באיכות גבוהה בכל עת – גם בעוד עשרים שנה. תמונות שצולמו במצלמות ישנות ואף בשחור לבן הן תמונות שחשוב לשחזר הן ההיסטוריה שלנו. לא סתם כאשר יש שריפה בבית חס וחלילה אנשים אינם בוכים על הריהוט או מכשירי חשמל אלא על אלבומי התמונות שהיו בבית.

פעולות שנוכל לבצע לשמור על תמונות ישנות לאורך זמן:

  • להחזיק את התמונות בחדר ובאזור אחסון עם טמפרטורה מבוקרת ולא קיצונית (כ-20 מעלות לערך).
  • לוודא שהתמונות לא נחשפות באופן ישיר לאור השמש מדי יום אחרת עשויות לאבד מבצען ואיכותן.
  • רוח חזקה גם כן עשויה להשפיע על בלאי התמונות הישנות לאורך זמן.
  • כדאי להסיר אבק מהתמונות פעם בחודש-חודשיים באמצעות מטלית יבשה.

סריקת תמונות ישנות באמצעות טכנולוגיה מתקדמת:

דרך נוספת לשמר תמונות ישנות מהחתונה שלכם או כל תמונה ישנה אחרת היא לעשות שימוש בטכנולוגיה המתקדמת שיש לנו היום, לסרוק את התמונות למחשב ואז לגבות אותן בדיגיטל או לפתח אותן מחדש באיכות גבוהה. כמובן שישנם סורקים פשוטים עבור סריקת התמונות והעברתן למחשב אבל אם אתם רוצים שימור איכותי לתמונה שלכם ו/או לפתח אותה לאחר מכן תצטרכו ציוד מקצועי ויקר יותר – סורקים מתקדמים יותר המבצעים את פעולת הסריקה ברמת איכות גבוהה יותר, תוך תיקון ושימור של תמונות פגומות.

גיבוי בדיגיטל ו/או פיתוח מחדש של תמונות ישנות:

אנו בחברת "זיכרון צילומי" נדאג לשמור על הרגעים החשובים שלכם. אם אתם רוצים לשחזר ו/או לשמר תמונות ישנות, תמונות העומדות להבלות או סתם רוצים להעביר אותם למחשב ברמת איכות גבוהה ביותר – צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *